Goomass ‘in Öğrettiği Satış Ortaklığı Sistemi (Affilate Marketing) Nedir ?

Goomass ve Satış Ortaklığı Sistemi (Affilate Marketing)  ?

goomass satis ortaakligi Goomass ‘in Öğrettiği Satış Ortaklığı Sistemi (Affilate Marketing) Nedir ?Satış ortaklığı sistemi  basit tanımı ile satış ortaklarına sunulan ürünün veya hizmetin satış ortakları tarafından pazarlanması satışı ve bu satıştan kazandığı komisyonu ifade eder . Satış ortakları satışını gerçekleştirdikleri her ürün/hizmet için önceden belirlenen oranda komisyon kazanırlar.

Mantığı çok basit olan bu sistemde ürün sahipleri, düşük maliyetler ile ürünlerini alıcılara ulaştırabilme imkanı bulurlar. Daha kolay anlaşılması için bir örnek ile açıklayacak olursak;

Bir ürünün satışını yapan bir şirket varsayalım.Bu şirkette bu ürünün pazarlamasını yapan 10 tane çalışan için bu kişilerin yemek yol sigorta ulaşım masraflarının şirkete maliyeti oldukça yüksektir ve buna rağmen şirketin bu ürünün pazarlaması için ulaşabildiği alan belki bir şehir ile sınırlıdır. Şirket 10 tane şehre ulaşabilmek için pazarlama birimindeki çalışan sayısını da direkt olarak 100 e çıkarmak durumunda kalacaktır ve buda yukarıda bahsettiğimiz masraflar düşünüldüğünde belki de mümkün olamayacaktır.
Ürün sahipleri için bu nedenle internet daha düşük masrafla daha fazla sayıda müşteriye ulaşabilmek için eşi benzeri bulunmayacak olan bir fırsattır ve Goomass ‘in öğrettiği satış ortaklığı sistemi de bu işin internet mecrasındaki yöntemidir.

İnternetten satış ortaklığı siteminde ürün sahipleri için satış ortaklarının yemek yol sigorta maaş vs. gibi masrafları söz konu değildir ve bu nedenle satış ortaklarına da % 70 lere varan değerlerde yüksek komisyon oranları sunabilmektedirler.

Satış Ortaklığı Sisteminin Çalışma Prensibi :

 

Goomass ‘in öğrettiği satış ortaklığı sitemi ürün sahibi, satış ortağı ve satış ortaklığı ağı olmak üzere üç temel unsur üzerinde şekillenmiştir. Satış ortakları ürün sahibinin ürünlerini kendilerine özel olan linklieri ile pazarlayarak satarlar ve sattıkları ürün başına komisyon kazanırlar .

satış ortaklığı sistemi  Goomass ‘in Öğrettiği Satış Ortaklığı Sistemi (Affilate Marketing) Nedir ?

Satış ortaklığı siteminde iki çeşit temel çalışma usulü vardır.

Bunlardan ;

  • Birincisinde ürün sahibi kendi web sitesinde ürünün satış ortaklığı için altyapısını barındırır.
  • Diğerinde ise ürün sahibi ürününü satış ortaklığı ağlarında satış ortaklarına açar.(örnek : clickbank ).

Satış ortaklığı ağları tamamı ile satış ortaklığı için oluşturulmuş sistemlerdir. Hem ürün sahibi ,hem alıcı  hem de satış ortağı için ödeme alt yapısı mevcuttur.
Her iki yöntemde de ürünün internetten satışında ürünün satış ortağına özel olarak hazırlanan satış linki olur. Satış ortaklığı bu link ile internette ürün tanıtımını gerçekleştirir. Satış ortağının linkini tıklayarak ürünün web sitesine giden ve alımı gerçekleştiren her ürün için satış ortağı komisyon kazanır. Sistem ürün satış ortaklığı linki sayesinde müşterinin hangi satış ortağı tarafından yönlendirildiğini otomatik olarak bilir.  

 

Goomass resmi web sitesine gitmek için tıklayın.

RESMİ WEB kopyaok Goomass ‘in Öğrettiği Satış Ortaklığı Sistemi (Affilate Marketing) Nedir ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir